O nas

Barter Network to nowoczesne narzędzie biznesowe, stworzone z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach.

Więcej

Korzyści

Dzięki przystąpieniu do Barter Network poprawiasz płynność finansową swojej firmy, oszczędzasz gotówkę, zwiększasz sprzedaż, nawiązujesz nowe kontakty biznesowe.

Jak to działa

Dołącz

Już dziś dołącz do grona ponad 400 tysięcy firm na całym świecie, które rozwijają się w oparciu o barter wielostronny.

Dołącz teraz!

1. Czym jest barter wielostronny?

Barter wielostronny to nowoczesne narzędzie biznesowe dedykowane małym i średnim firmom reprezentującym niemal wszystkie branże.  Platformy barteru wielostronnego umożliwiają swoim użytkownikom dokonywanie zakupów bez konieczności wydawania gotówki. Płatność odbywa się w całości lub częściowo poprzez walutę barterową (BPLN), którą użytkownicy uzyskują poprzez sprzedaż własnych produktów w serwisie lub w formie nieoprocentowanego kredytu.

2. Gdzie i kiedy powstała idea barteru wielostronnego?

Idea narodziła się w Szwajcarii w 1934r. Grupa szwajcarskich kupców w odpowiedzi na kryzys uruchomiła pierwszą platformę barterową WIR. Jest to do dnia dzisiejszego największa platforma Barteru Wielostronnego pod względem ilości uczestników - skupia 80 000 firm w samej tylko Szwajcarii i Lichtensteinie.
W II połowie XX wieku barter wielostronny pojawił się w USA, gdzie idea wymiany barterowej rozwinęła się bardzo szybko i dziś działa tam najwięcej platform barterowych na świecie.